CAMBRIDGESHIRE TABLE TENNIS ASSOCIATION
Closed Championships 2013/14

Held at the Neale Wade Sports Centre, March, on Saturday March 8th 2014

                                                                                                                Results

Mens Singles

Daniel Fielding bt Mirek Pazdzior                                                 11-2, 8-11, 9-11, 11-4, 11-6

Ladies Singles

Diane Gutteridge bt Tracey Sambrook                                           4-11, 11-7, 11-6, 11-8

Mens Doubles

Julian Tee & Adam Jepson bt

Mirek Pazdzior & Daniel Fielding                                                  11-5, 9-11, 11-6, 11-6

Ladies Doubles

Tracey Sambrook & Carrie Cope bt

Emily Turner & Nicole Sears                                                         Group Winners

Mixed Doubles

Kevin Gray & Tracey Sambrook bt                                                 11-6, 11-6, 12-10

Paul Hillier & Carrie Cope

Veterans Singles

Kevin Gray bt Mirek Pazdzior                                                        11-7, 7-11, 11-2, 12-14, 12-10

Handicap Singles(one game to 41)

Harry Boston bt Aaron Shaheed                                                    41-36

Restricted Singles

Steven Gray bt Julian Tee                                                              5-11, 12-10, 11-9, 13-11

Constable Cup(under 21 Boys)

Adam Jepson bt Harvey Dinklele                                                    11-6, 12-10, 11-7

Keki Mistry(under 21 girls)

Charlotte Boston bt Georgina Lister                                               Group Winner

Junior Boys Singles

Adam Jepson bt Ben Brown                                                            12-10, 11-13, 11-6, 11-5

Junior Girls Singles

Charlotte Boston bt Georgina Lister                                               Group Winner

Junior Doubles

Ben Brown & Harvey Dinkele bt                                                     Group Winners

Nihaal & Mark Walls

Cadet Boys Singles

Zachary Martillo bt Samuel Hague                                                 12-10, 12-10, 13-11

Cadet Girls Singles

Emily Brown bt Georgina Lister                                                       Group Winner

Drawn Doubles

Owen Turner & Adam Saunders bt                                                  11-8, 13-11,11-8

Hugo Brown & Mark Walls


Last Updated:
Share This Page