Handicap Results

Week Four - w/c October 23rd

Division One

DTTA 'A' v Dolphins 'A'

Auckland Park v Lovesome Hill

Dolphins 'B' v  DSRM 'A'

 

Division Two

DTTA 'G' v  DTTA 'D'

DSRM 'B' v Bisihop

DTTA 'C' v Dolphins 'C'

DTTA 'E' v Railway 'D'

Dolphins 'E' v DSRM 'C'

 

Week Three - w/c October 16th

Division One

Dolphins 'A' 5.5 (Shaw 2, Whyman 2, Young 1.5) Auckland Park 3.5 (Stott 2, Deacon 1.5)

DSRM 'A' 5 (Holmes 3, Darkes 2)  DTTA 'A' 4 (Katie Wray 2, Muhammad 1, Langley 1

Sedgefield 4.5 (Dale 2, Richardson 1, Young 1)  Dolphins 'C' 4.5 (Jamie Peacock 2, C McRae 1.5, Noutch 1)

 

Division Two

Bishop Auckland 5.5 (Kell 3, C Samuels 1.5, Pearson 1) )  Dolphins 'E' 3.5 (K O'Callaghan 2, D O'Callaghan 1.5)

DSRM 'C' 7.5 (Cooper 3, C Cruddace 3, Day 1.5)  DTTA 'C' 1.5 (Cripps 1, Gao .5)

DTTA 'B' 4.5 ( Crowther 2, A Cruddace 2, Gilesnan .5)  DSRM 'B' 4.5 (Bainbridge 2, Drummond 2, Hood .5)

DTTA 'D' 7 (N Theakston 3, Raviprakash 2, Scotter 2)   Railway 'D' 2 (Bowman 2)

Dolphins 'D' 1 ( R Savage 1)   DTTA 'E' 8 (Finlay 3, Laverick 3, Gunton 2)

 

Week Two - w/c October 9th 2017

Division One

DSRM 'A' 6 (Holmes 3, J Childs 2, Darkes 1) Auckland Park 3 (Chapman 1, Deacon 1, Stott 1)

Dolphin 'C' 8 (McRae 3, Jamie Peacock 2, Hnat 2) Railway 'A' 1 (Williamson 1)

Lovesome Hill v Dolphin 'A' - postponed

Dolphin 'B' v Sedgefield - awaiting handicap result for new player

 

Division Two

DTTA 'C'  4.5 (Cripps 1.5 , Gao 1.5 , Murphy 1.5 )  Bishop Auckland 4.5 ( Waterworth 2.5, Pearson 1.5, Brown .5)

DSRM 'B' 2 (B Childs 2)   DTTC 'G' 7 (Jones 2, McCullagh 2, Pearson 2)

DTTC 'E' v DSRM 'C' can't read result from  image - awaiting new one from team or original in post.

Railway 'D' 3.5 (Cheesebrough 2, Thorns 1.5) Dolphin 'D' 5.5 (Hume 2, Rayner 2, Buchan 1.5)

Dolphin 'E' 5.5 (Caygill 3, Parry 1.4, Wardrop 1)  DTTC 'B' 3.5 (A Cruddace 1.5, Gilsenan 1, Peart 1)

 


Week One - w/c October 2nd 2017

Division One

DSRM 'A' 7  (J Childs 3, Holmes 2, Darkes 1) Lovesome Hill 2 (Reed 1, Stockill 1)

Railway 'A' 3 (Williamson 2, McKim 1)  Dolphin 'B' 6  (N Savage 3, B Savage 2, Boyce 1)

Sedgefield 2 (Dale 1, Young 1) DTTC 'A' 7 (Muhammad 3, Langley 2, Katie Wray 2)

 

Division Two

Bishop Auckland 5 (Kelly 3, A Mold 2) DTTA 'E' 4 (N Gott 2, Gunton 1, Laverick 1)

DSRM 'C' 8 (Cooper 3, Hall 3, Day 2) Railway 'B' 1 (Cheesebrough 1)

DTTA 'B' 2 (Crowther 2) DTTA 'C' 7 (Cripps 3, Gao 2, Murphy 2)

DTTC 'G' 4.5 (McCullagh 2, Edwards 1.5, Jones 1)  Dolphin 'E' 4.5 (K O'Callagham 3, D O'Callaghan 1,  J Skipsey .5)

Dolphin 'D' 3 (Watt 2, R Rassem 1) DTTA 'D' 6 (Gunton 3*, Kevin Wray 2, Spuhler 1)

*denotes playing for another team within the club.

Last Updated:
Share This Page