Handicap Match Results 18-19

Week 18 w/c February 18th 2019

Division One

Railway 'A' 4 (Darkes 2, McKim 1, Williamson 1) Lovesome Hill 5 (Stockill 3, C Milner 2)

 

Week 17 w/c February 11th 2019

Division One

Bishop Auckland 'A' 6 (Jacomb 2, A  Mold 2, Johnson 2) Dolphins 'C' 3 (Wardrop 2*, Carruther 1)

Dolphin 'A' 5 (Young 3, Whyman 2) Dolphin 'B' 4 (McRae 2, Peacock 1, Robinson 1)

Sedgefield 4 (Young 2, Pattinson 1, Young 2) DTTA 'A' 5 (Muhammad 3, Laverick 2)

 

Division Two

Barnard Castle 7 (Dominick 2.5, Heaviside 2.5, Carter 2) DSRM 'B' 2 (George 1.5, Rutkowska  .5)

DSRM 'A' 3.5 (Bainbridge 2, Hood 1.5*) Railway 'B' 5.5 (Bowman 2, Thorns 2, Cheesebrough 1.5)

DTTA 'B' 0 Bishop Auckland 'B' 9 (Green 3, Mitchell 3, Samuels 3)

 

Week 16 w/c February 4th 2019

Division One

DTTA 'A' 3.5 (Laverick 1.5, Sermon 1, Spuhler 1) Bishop Auckland 'A' 5.5 (A Mold 3, Johnson 2, Evans .5)

Dolphins 'B' 5 (Robinson 3, Noutch 1*, Peacock 1) Lovesome Hill 4 (C Milner 2, Blake 1, Stockill 1)

Railway 'A' 5.5 (Darkes 2.5, Williamson 2, McKim 1) Auckland Park 3.5 (Brownbridge 2, Stott 1.5)

 

Division Two

DSRM 'B' 4.5 (George 3, Rutkowska 1.5) Dolphins 'D' 4.5 (Marley 2, Watt 1.5, Honeyman 1)

Dolphins 'E' 4 (Wardrop 2, D O'Callaghan 1, K O'Callaghan 1) DSRM 'A' 5 (Dixon 3, Bainbridge 1, Hood 1*)

Railway 'B' 4 (Bowman 2, Cheesebrough 1, Thorns 1)  DTTA 'B' 5 (Murphy 3, Cripps 2)

 

Week 15 w/c 28th January 2019

Division One

Bishop Auckland 'A' 6  (A  Mold 2, B Mold 2*, Jacomb 2)   Sedgefield 3  (Pattinson 2, Richardson 1)

Dolphins 'A' 3 (Whyman 2, Shaw 1) DTTA 'A' 6 (Laverick 3, Muhammad 2, Spuhler 1)

Lovesome Hill 5 (C Milner 2, R Milner 2, Blake 1) Dolphins 'C' 4 (Noutch 2, Carruthers 1, Hnat 1)

 

Division Two

Barnard Castle 2.5 (Heaviside 1.5, Carter 1)  DTTA 'C' 6.5 (Neil Theakston 3, Nathan Theakston 2.5, Hill 1)

DSRM 'A' 7 (Bainbridge 3, Dixon 2, Hood 2*) DSRM 'B' 2 (Cooper 2)

DTTA 'B' 2 (Cripps 1, Murphy 1) Dolphins 'E' 7 (Caygill 3, McAdam 3, K O'Callaghan 1)

DTTA 'D' 8 (Raviprakash 3 O Watson 3*, D Jones 2) Railway 'B' 1 (Bowlby 1)

Dolphins 'D' v DTTA 'E' postponed

 

 

Week 14 w/c January 21st 2019

Division One

DTTA 'A' v Lovesome Hill - postponed

Dolphins 'B' 4 (Peacock 3, McRae 1) Auckland Park 5 (Brownbridge 2, Stott 2, Chapman 1)

Sedgefield 6 (Pattinson 3, Richardson 2, D Young 1) Dolphins 'A' 3 (Shaw 1, Whyman 1, M Young 1)

 

Division Two

DSRM 4 (Hall 2, Rutkowska 2) DTTA 'B' 5 (Cripps 2, Murphy 2, Gao 1)

DTTA 'C' 2.5 (Nathan Theakston 1, Neil Theakston 1, Ripley .5) Dolphins 'D' 6.5 (Honeyman 3, Marley 2, Ling 1.5)

Dolphins 'E' 8 (Caygill 3. D O'Callaghan 3, Wardrop 1) DTTA 'D' 1 (Raviprakash 1)

Railway 'B' v Bishop Auckland 'B' - postponed

 

Week 13 w/c January 14th 2019

Division One

Auckland Park 5 (Chapman 2, Stott 2, Brownbridge 1) Dolphins 'C' 4 (Carruthers 2, Hnat 1, Noutch 1)

Dolphins 'A' 2. 5 (Shaw 2, Whyman .5) Bishop Auckland 'A' 6.5 (B Hold 3*, A Hold 2, Evans 1.5)

Railway 'A' 6 (McKim 3, Williamson 2, Darkes 1) Dolhins 'B' 3 (Peacock 2, McRae 1)

Sedgefield 5 (Dale 2, Richardson 2, Young 1) Lovesome Hill 4 (Blake 2, Milner 1,  Stockill 1) reversed fixture with week 2)

 

Division Two

Bishop Auckland 'B' 4 (Green 2, Morton 1, Samuels 1) Dolphins 'E' 5 (McAdam 3, Wardrop 2)

DSRM 'A' 4 (Drummond 2, Bainbridge 1, Dixon 1) DTTA 'C' 5 (Hill 3, Nathan Theakston 1, Neil Theakston 1)

DTTA 'B' 2 (Cripps 1, Murphy 1) DTTA 'E' 7 (O Watson 3, C Vitty 2, O Vitty 2)

DTTA 'D' 4 (Vardy 2, Crowther 1, Wray 1) DSRM 'B' 5 (Rutkowska 3, Day 1, Cooper 1)

Dolphins 'D' 5.5 (Marley 2, Watts 2, Pugh 1.5) Barnard Castle 3.5 (Carter 2.5, Heaviside 1)

 

 

Week 12 w/c January 7th 2019

Division One

Bishop Auckland A 8 (Johnson 3, A Mold 3, Pearson 2) Lovesome Hill 1 (Stockill 1)

DTTA 'A' 7 (Laverick 3, Spuhler 3, Langley 1) Auckland Park 2 (Chapman 1, Stott 1)

Dolphins 'C' 6 (R Savage 3, N Savage 2,  Nouctch 1) Railway 'A' 3 (Darkes 2, McKim 1)

 

Division Two

Barnard Castle 5 (Dominick 3, Carter 2) DSRM 'A' 4 (Hood 2*, Bainbridge 1, Dixon 1)

DTTA 'C' 6 (Hill 2, Nathan Theakston 2, Neil Theakston 2) DTTA 'B' 3 (Murphy 2, Cripps 1)

DTTA 'E' 3 (O Watson 2, O Vitty 1) DTTA 'D' 6 (Vardy 2.5, Jones 2, Raviprakash 1.5)

Dolphins 'E' 7.5 (Caygill 3, Wardrop 3, K O'Callaghan 1.5) Railway 'B' 1.5 (Thorns 1.5)

 

 

Week 11 w/c December 10th

Division One

DTTA 'A' 6 (Spuhler 3, Laverick 2, Langley 1)  Railway 'A' 3 (Williamson 2, Tailor 1)

Dolphins 'A' 5.3 (Whyman 3, Young 1.5, Shaw 1) Lovesome Hill 3.5 (Blake 2, Stockill 1.5)

Sedgefield 6 (Pattinson 2, Richardson 2, Young 2) Auckland Park 3 (Chapman 3)

 

Division Two

Barnard Castle 8 (Carter 3, Dominick 3, J Heaviside 2) DTTA 'B' 1 (Murphy 1)

DTTA 'C' 6 (Nathan Theakston 3, Hill 1.5, Neil Theakston 1.5) DTTA 'D' 3 (Vardy 1.5, Greensmith 1, Crowther .5)

DTTA 'E 2 (O Watson 2)   Bishop Auckland 'B' 7 (Mitchell 3, Johnson 2, Pearson 2)

Dolphins 'D' 4.5 (Marley 2, Hume 1.5, Watts 1) DSRM 'A' 4.5 (Drummond 2, Dixon 1.5, Bainbridge 1)

DSRM 'B' 5.5 (Rutkowska 3, Cooper 2, Cruddace .5) Railway 'B' 3.5 (Cheesebrough 1.5, Bowlby 1 Thorns 1)

 

 

 

 

Week 10 w/c December 3rd

Division One

Auckland Park 2 (Brownbridge 1, Stott 1)  Bishop Auckland 'A' 7 (Mitchell 3, Johnson 2, Pearson 2)

Dolphins 'B' 3.5 (Peacock 2, Robinson 1, McRae .5) Dolphins 'C' 5.5 (Watts 2.5*, Hnat 2, Carruthers 1)

Railway 'A' 5 (McKim 2, Williamson 2, Tailor 1) Sedgefield 4 (Young 2, Dale 1, Richardson 1)

 

Division Two

DTTA 'B' 6 (Gao 3, Goldsmith 2, Cripps 1) Dolphims 'D' 3 (Marley 2, Hume 1)

DTTA 'D' 5 (Crowther 3, Raviprakash 2) Barnard Castle 4 (Heaviside 2, Carter 1, Dominick 1)

Bishop Auckland 'B' 3.5 (Morton 2, Sammuels 1.5 ) DTTA 'C' 5.5 (Nathan Theakston 3, Hill 1.5, Neil Theakston 1)

Dolphins 'E' 5 (C Caygill 2, D O'Callaghan 2, K O'Callaghan 1) DSRM 'B' 4 (Cooper 2, Rutkowska 2)

Railway 'B' 5 (Bowlby 2.5, Cheesebrough 2, Thorns .5) DTTA 'E' 4 (O Vitty 2.5, C Edwards 1, O Edwards .5)

 

Week Nine w/c November 26th

Division One:

Bishop Auckland 'A' 5 (Jacomb 2, A Mold 2, Johnson 1)  Railway 'A' 4 (Williamson 3, McKim 1)

DTTA 'A' 7 (Sermon 3. Spuhler 3, Mohammad 1) Dolphins 'B' 2 (Peacock 1, Robinson 1)

Dolphins 'A' 7 (Shaw 3, Whyman 3, Young 1) Auckland Park 2 ( Chapman 1, Stott 1)

 

Division Two:

Barnard Castle 2.5 (Dominick 2, Heaviside .5)  Bishop Auckland 'B' 6.5 (O'Reilly 2.5, Mitchell 2, Morton 2)

DSRM 'A' 1 (Bainbridge 1)  DTTA 'B' 8 (Gao 3, Goldsmith 3, Cripps 2)

DTTA 'C' 7 (Scotter 3, Hill 2.5, Neil Theakston 1.5) Railway 'B' 2 (Bowman 1, Cheesebrough 1)

DTTA 'E' 3.5 (C Vitty 3, O Vitty .5) Dolphins 'E' 5.5 (McAdam 2, Wardrop 2, K O'Callaghan 1.5)

Dolphins D 5 (Marley 2, Watts 2, Hume 1) DTTA 'D' 4 (Jones 2, Raviprakash 1, Vardy 1)

 

Week Eight w/c November 19th

Division One:

Auckland Park 5 (Chapman 3, Brownbridge 1, Stott 1) Lovesome Hill 4 (Milner 2, Stockill 2)

Dolphins 'B' 1.5 (Peacock 1, Robinson .5) Sedgefield 7.5 (Richardson 3, Pattinson 2.5, Young 2)

Dolphins 'C' 3.5 (R Savage 3, Noutch .5) DTTA 'A' 5.5 (Mohammad 2, Sermon 2, Laverick 1.5)

Railway 'A' 5 (Darkes 2, Williamson 2, Tailor 1) Dolphins 'A' 4 (Young 2, Shaw 1, Whyman 1)

 

Division Two:

Bishop Auckland 2 (Brown 1, Swan 1) Dolphins 'D' 7 (Honeyman 3, Marley 3, Hume 1)

DSRM 'B' 3.5 (Rutkowska 3, Cooper .5) DTTA 'E' 5.5 (Edwards, Vitty 2, Watson 1.5)

DTTA 'D 5 (Raviprakash 2, Wray 2*, Greensmith 1) DSRM 'A' 4 (Drummond 3, Dixon 1)

Dolphins 'E' 5.5 (Caygill 2, K O'Callaghan 2, Roberts 1.5 ) DTTA 'C' 3.5 (Nathan Theakston 3, Scotter .5)

Railway 'B' 2.5 (Bowman 1.5, Bowlby 1) Barnard Castle 6.5 ( Heaviside 3, Carter 2, Dominick 1.5)

 

Week Seven w/c/ November 12th

Division One:

Bishop Auckland 'A' 3 (A Mold 2, Kelly 1) Dolphins 'B' 6 (McCrae 3, Peacock 2, Robinson 1)

Lovesome Hill 5 (Blake 2, Milner 1.5, Stockill 1.5) Railway 'A' 4 (McKim 2.5, Williamson 1.5)

Sedgefield 7.5 ( Pattinson 3, Richardson 2.5, Young 2) Dolphins 'C' 1.5 (Noutch 1, Hnat .5)

 

Division Two:

Barnard Castle  2 (Carter 2) Dolphin 'E' 7 (Wardrop 3, McAdam 2, K O'Callaghan 2)

DTTA 'B' 6 (Goldsmith 2.5, Murphy 2, Cripps 1.5) DTTA 'D' 3 (Vardy 1.5, Raviprakash 1, Jones .5)

DTTA 'C' 5 (Hill 2, Nathan Theakston 2, Scotter 1) DSRM 'B' 4 (Cooper 2, Rutkowska 2)

DSRM 'A' 6 (Dixon 3, Hood 2, Bainbridge 1) Bishop Auckland 3 (Grren 2, Brown 1)

Dolphin 'D' 6.5 (Parry 2.5, Marley 2, Watts 2) Railway 'B' 2.5 (Bowman 1, Thorns 1, Bowlby .5)

 

Week Six w/c November 5th

Division One

Dolphins 'C' 6 (R Savage 3, Hnat 1.5, Notch 1.5 ) Bishop Auckland 'A' 3 (Evans 1.5, Pearson 1.5)

DTTA 'A' 6 (Langley 3, Laverick 2, Mohammad 1)  Sedgefield 3 (Pattinson 1, Richardson 1, Young 1)

Dolphins 'B' 5 (Peacock 3, McRae 1, Robinson 1)  Dolphins 'A' 4 (Whyman 2, Shaw 1, Young 1)

 

Division Two

Bishop Auckland 'B' 3.5 (O'Reilly 2, Mitchell 1.5) DTTA 'B' 5.5 (Gao 2.5, Murphy 2, Cripps 1)

DTTA 'E' 0 DTTA 'C' 9 (Hill 3, Scotter 3, Nathan Theakston 3)

Railway 'B' 6.5 (Bowman 2.5, Cheesebrough 2, Thorns 2) DSRM 'A' 2.5 (Bainbridge 2.5)

DRSM 'B' 2 (Day 1, Rutkowska 1,  Barnard Castle 7 (Carter 3, J Heaviside 3, Dominick 1)

Dolphins 'E' 5 (Caygill 2, McAdam 2, D O'Callaghan 1)  Dolphins 'D' 4 (Marley 3, Honeyman 1)

 

 

Week Five w/c October 29th

Division One

Auckland Park 5.5 (Stott 2.5 Chapman 2, Brownbridge 1) Railway 'A' 3.5 (Williamson 2, Darkes 1, McKim .5)

Bishop Auckland 'A' 4.5 (Pearson 2.5) Jacomb 1 A Mold 1)  DTTA 'A' 4.5 (N Spuhler 2.5, Laverick 2)

Dolphins 'A' 3 (Shaw 2, Young 1) Dolphins 'C' 6 (Hume 3*, Hnat 2, Carruthers 1)

Lovesome Hill 4 (Stockill 2, Blake 1, Milner 1) Dolphins 'B' 5 ( Noutch 2*, Robinson 2, McRae 1)

 

Division Two

DSRM 'A' 4 (Dixon 3, Drummond 1) Dolphins 'E' 5 (D O'Callaghan 2, Wardrop 2, K O'Callaghan 1)

Barnard Castle 5 (Carter 2, Dominick 2, Heaviside 1)  DTTA 'E' 4 (Vitty 2, Watson 2)

DTTA 'B' 6 (Goldsmith 3, Cripps 2, Gao 1) Railway 'B' 3 (Thorns 2, Cheesebrough 1)

DTTA 'D' 3 (Greensmith 2.5, Raviprakash .5)  Bishop Auckland 'B' 6 (B Mold 2.5, Brown 2, Green 1.5)

Dolphins 'D' 7 (Marley 3, Perry 2, Watts 2) DSRM 'B' 2 (Rutowska 2)

 

 

Week Four w/c October 22nd

Division One

DTTA 'A' 4.5 (Laverick 2,5, Peart 2*) Dolphins 'A' 4.5 (Young 2.5. Shaw 1, Whyman 1)

Sedgefield 3 (Richardson 1, Pattinson .5, Young .5)  Bishop Auckland A 6 (A Mold 3, Johnson 2, Jacomb 1)

Dolphins 'C' 7 (B savage 3, Noutch 2, K O'Callaghan 2*)   Lovesome Hill 2 (Blake 2)

 

Division Two

Dolphins E 4.5 (Caygill 3, McAdam 1.5) DTTA 'B' 4.5 (Goldsmith 2, Murphy 1.5, Cripps 1)

DTTA 'C' 9 (Hill 3, Scotter 3, Nathan Theakston 3) Barnard Castle 0

DTTA 'E' 8.5 (Vitty 3, Watson 3,  O Edwards 2.5  Dolphin 'D' .5 (Wardrop .5*)  

Railway 'B' 2 (Bowman 1, Bowlby .5, Thorns .5) DTTA 'D 7 (Jones 3, Vardy 3, S Greensmith 1)

DRSM 'B' 1.5 (Cooper 1, Hall .5)  DSRM 'A'  7.5 (Dixon 3, Bainbridg 2.5, Drummond 2)

 

Week Three w/c October 15th

Division One

Dolphins 'A' 2 (Shaw 1, Whyman 1)  Sedgefield 7 (Richardson 3, Dale 2, Young 2)

Lovesome Hill 2 (Milner 1, Stockill 1)  DTTA 'A' 7 (Laverick 3, Spuhler 3, Mohammad 1)

Auckland Park 3.5 (Stott 1.5, Brownbridge 1, Chapman 1)  Dolphins 'B' 5.5 (McRae 2.5, Robinson 2, Peacock 1)

 

Division Two

DSRM 'A' 2.5 (Hood 1.5, Dixon 1)  DTTA 'E' 6.5 (O Edwards 3, Watson 2, C Edwards 1.5)

DTTA 'B' 5 (Gao 3, Murphy 2)  DSRM 'B' 4 (Cruddace 1.5, Day 1.5, Cooper 1)

DTTA 'D' 5 (Crowther 3, Jones 2) Dolphins 'E' 4) (Wardrop 2, D O'Callaghan 1, K O'Callaghan 1)

Bishop Auckland 'B' 6 ( Green 2.5, Swan 2, Brown 1.5)  Railway 'B' 3 (Bowlby 1.5, Thorns 1.5)

Dolphins 'D' 3.5 (Watts 1.5, Honneyman 1, Parry 1) DTTA 'C' 5.5 (Hill 2.5, Nathan Theakston 2, Neil Theakston 1)

 

Week Two w/c October 8th 2018

Division One

Dolphins 'C' 6 (Carruthers 2, N Savage 2, Noutch 2)  Auckland Park 3 (Chapman 2, Brownbridge 1)

Dolphins 'B' 3.5 (Robinson 2, Peacock 1, McRae .5) Railway 'A' 5.5 (McKim 2.5, Tailor 2.5. Darkes .5)

Bishop Auckland 'A' 6.5 (Kelly 2.5, A Mold 2.5, Jacomb 1.5)  Dolphins 'A' 2.5 (Shaw 1, Whyman 1, Young .5)

Sedgefield 5 (Young 3, Dale 2)  Lovesome Hill 4 (Blake 2, Reed 1, Stockill 1)

 

Division Two

Barnard Castle 5.5 (Dominick 2, Farrer 2, Carter 1.5)   Dolphins 'D' 3.5 (Watts 2, Marley 1, Honneyman .5)

DSRM 'B' 2 (Hood 2)  DTTA 'D'  7 (Vardy 3, Jones 2, Raviprakash 2)

DTTA 'E' v DTTA 'B' postponed until 18/12/18

DTTA 'C' 4 (Nathan Theakston 3, Hill 1)  DSRM 'A'  5 (Dixon 2, Hood 2*, Bainbridge 1)

Dolphins 'E' 5 (Roberts 2.5, Wardrop 1.5, Caygill 1)  Bishop Auckland 'B' 4 (Green 2, Sammuels 1.5, B Mold .5)

 

Week One w/c October 1st 2018

Division One

Railway 'A' 2 (McKim 1, Tailor 1) Dophins 'C' 7 (Carruthers 3, Noutch 2.5, Hnat 1.5)

Lovesome Hill 0 Bishop Auckland 'A' 9 (Gilmore 3, Kelly 3, Pearson 3)

Auckland Park 3 (Stott 2, Chapman 1)  DTTA 'A' 6 (Spuhler 3, Langley 2, Sermon 1)

 

Division Two:

DSRM 'A' 1.5 (Hood 1, Bainbridge .5)  Barnard Castle 7.5 (Dominick 3, Heaviside 2.5, Carter 2)

DTTA 'B' 5 (Cripps 2, Goldsmith 2) Murphy 1)  DTTA 'C' 4 (Nathan Theakston 3, Hill 1)

DTTA 'D' 8 (Raviprakask 3, Wray 3, Jones 2)  DTTA 'E' 1 (O Watson) re-arranged/played 10/1/19

Bishop Auckland 'B' v DSRM 'B' postponed by Bishop

Railway 'B' 6 (Bowman 2, Cheesebrough 2, Thorns 2) Dolphin 'E' 3 (McAdam 2, D O'Callaghan 1)

 

*indicates player 'played up'.

Last Updated:
Share This Page