Handicap Results

Week Eighteen

Division One

DTTA 'A 4.5 (Young 3, Boyce 1.5)  Railway 'A' 4.5 (Walpole 2, Darkes 1.5, Langley 1)

DTTA 'B' 4 (Hnat 2, Katie Peacock 2)  DTTA 'C' 5 (Rassom 3, Robinson 1, Peart 1)

Lovesome Hill 6 ( Edon 3, Reed 2, Stockill 1) Auckland Park 3 (Brownbridge 1, Chapman 1, Stott 1)

DSRM 'A' 7 (J Childs 3, Carruthers 2, Holmes 2)  Sedgefield 2 (Corking 1, Richardson 1)


Division Two

DTTA 'E' 3 (Bowlby 1, Goudie 1, Moryson1) DTTA 'D' 6 (McCrae 3, C Rayner 3)

DTTA 'F'  5 (Katie Wray 2.5, Crowther 1.5, A Cruddace 1)  DTTA 'H' 4 (gao 2.5, Rycroft 1.5)

Railway 'D' 3.5 (Thorns 2.5) Allcard)  DSRM 'C' 5.5 (Day 2.5, Cooper 2, Cruddace 1)

 

Week Seventeen

Division One

Railway 'A' 6 (Langley 3, Sermon 2, Darkes 1)  DSRM 'A' 3 (Carruthers 1, J Childs 1, Holmes 1)

DTTA 'B' 7 (Catmull 3, Jamie Peacocok 3, Hnat 1) Auckland Park 2 ( Chapman 1, Deacon 1)

DTTA 'C' 5 ( Ball 3, Peart 1, Rassem 1)  Railway 'C' 4 (Tailor 2, Williamson 2)

Sedgefield 3 (Young 2, Richardson 1)  Lovesome Hill 6 (Blake 3, Edon 2, Milner 1)


Division Two

DTTA 'D' 5 (Howe 2, Millward 2, McCRae 1)  DSRM 'B' 4  (B Childs 2, Hume 2)

DTTA 'F' 4 (Kevin Wray 3, Crowther 1)  DSRM 'C' 5 (C Cruddace 2, Theakston 2, Hall 1)

DTTA 'H' 4 (Gao 2, Airey 1, Cripps 1) DTTA 'G' 5 (Watts 3, Gilsenan 2)

 

Week Sixteen

Division One

Railway 'C' 6 (Tailor 3, McKim 2, Williamson 1)  Auckland Park 3 (Brownbridge 2, Stott 1)

Lovesome Hill 1.5 (Edon 1, Stockill 0.5) Raiway 'A' 7.5 (Sermon 3, Donnelly 2.5, Langley 2)

DSRM 'A 3 ( J Childs 2, Holmes 1) DTTA 'A'  6 (Boyce 3, Shaw 2, Young 1)

DTTA 'B' 8 (Catmull 3, Katie Peacock 3, Hnat 2) Sedgefield 1 (Dale 1)

 

Division Two

Railway 'D' 3 (Thorns 2, Bowman 1) DTTA 'D' 6 (Howe 3, Millward 2, Noble 1)

DSRM 'B' 2( Hume 1, Hutchinson 1)  DTTA 'E' 7 (Bowlby 3, Moryson 3, Goudie 1)

DTTA 'G' 4.5 (Gilesenan 3, Watts 1.5) DSRM 'C' 4.5 (Cruddace 2, Cooper 1.5, Hall 1)

 

Week Fifteen

Division One

DTTA 'A' 6 (Boyce 3, Shaw 2, Noutch 1) Lovesome Hill 3 (C MIlner 2, Stockill 1)

DTTA 'B' 8 (Jamie Peacock 3, Katie Peacock 3, Hnat 2)  Railway 'A' 1 (Langley 1)

Auckland Park 2 (Chapman 2)  DTTA 'C' 7 (Ball 3, Rassem 2, Robinson 2)

Sedgefield 2 (Richardson 1, Young 1) Railway 'C'  7 (Tailor 3, McKim 2, Williamson 2)

 

Division Two

DTTA 'E' 7 (Goudie 2.5, Moryson 2.5, Bowlby 2) Railway 'D' 2 (Shields 1, Thorns 1)

DTTA 'F' 3 (Kevin Wray 1.5, A Cruddace 1.5)  DTTA 'D' 6 (McCrae 2.5, Howe 2.5, C Rayner 1)

DSRM 'C' 4 (Cruddace 2, Dixon 1, Theakston 1) DTTA 'H' 5 (Cripps 2, B Savage 2, N Savage 1)

Week Fourteen

Division One

Railway 'C' 4.5 (McKim 2, Tailor 2, Williamson 0.5) Railway 'A' 4.5 (Langley 2.5, Darkes 1, Sermon 1)

DTTA 'B 5 (Hnat 3, Jamie Peacock 2)  DTTA 'A' 4 (Boyce 2, Shaw 1, Young 1)

Lovesome Hill 6.5 (C Milner 3, Stockill 2, Scruton 1.5) DSRM 'A' 2.5 (J Childs 2, Carruthers 0.5)

DTTA 'C' 7.5 (Kati Peacock 3, Peart 2.5, Rayner 2)  Sedgefield 1.5 (Richardson 1, Young 0.5)

 

Division Two

DTTA 'G' 5.5 (Gilsenan 2, Krawiec 2, Watts 1.5)  DTTA 'D' 3.5 (McCrae 2, Millward 1.5)

DTTA 'F' 3 (Cruddace 2, Katie Wray 1)  DTTA 'E' 6 (Goudie 3, Bowlby 2, Moryson 1)

Railway 'D' 3 (Bowman 1, Cheesebrough 1, Thorns 1)  DSRM 'B'  6 (B Childs 2, Hume 2, Hutchinson 2)

 

Week Thirteen

Division One

Railway 'A' 5.5 ( Darkes 3, Donnelly 1.5, Langley 1)  DTTA 'C' 3.5 (Peart 2, Robinson 1.5)

DTTA 'B' 8.5 ( Catmull 3, Hnat 3, Katie Peacock 2.5)  DSRM 'A' 0.5 (Carruthers 0.5)

DTTA 'A' 2 (Boyce 1, Young 1)  Railway 'C' 7 (McKim 3, Tailor 3, Williamson 1)

Sedgefield 3 (Richardson 2, Corking 1) Auckland Park 6 (Chapman 3, Stott 2, Brownbridge 1)

 

 

Division Two

DTTA 'F' 5 (Bogggitt 2, Cruddace 2, Katie Wray 1)  DSRM 'B'  4 (Bainbridge 2, B Childs 2)

DTTA 'E' 4 ( Bowlby 2, Goudie 2) DTTA 'G' 5 (Watts 2.5, Gilsenan 1.5, Krawiec 1)

DTTA 'D' 4 (McRae 1.5, Millward 1.5, C Rayner 1)  DTTA 'H' 5 (Gao 2.5, Gibson 2.5)

 

Week Twelve

Division One

Auckland Park 5 (Stott 3, Brownbridge 1, Chapman 1) Railway 'A' 4 (Langley 2, Darkes 1, Donnelly 1)

DTTA 'B' 5 (Catmull 2, Jamie Peacocol 2, Hant 1) Lovesome Hill 4 (Edon 2, Milner 2)

DTTA 'C' 5 (Robinson 3, Ball 1, Rassem 1)  DTTA 'A' 4 ( Boyce 2, Shaw 1.5, Young 0.5)

Railway 'C' 4.5 (Tailor 2, Williamson 1.5, McKim 1) DSRM 'A' 4.5 (J Childs 3, Holmes 1, Carruthers 0,5)

 

Division Two

DSRM 'C' 3.5 (Dixon 1.5, Cooper 1, Hall 1) DTTA 'D' 5.5 (C Raynor 3, McRae 1.5, Noble 1)

DTTA 'G'  3.5 (Krawiec 2 , Gilsenan 1, Watts 0.5) DSRM 'B' 5.5 (B Childs 2.5, Hume 1.5, Bainbridge 1.5)

DTTA 'F 6 (Cruddace 3, Goggitt 2, Crowther 1) Railway 'D' 3 (Cheesebrough 1, Shields 1, Thorns 1)

DTTA 'H' 4.5 (Rycroft 2, Gibson 1.5, Cripps 1) DTTA 'E' 4.5 (Bowlby 3, Goudie 1.5)

Week Eleven

Division One

Railway 'A' 5 (Langley 3, Darkes 2) Sedgefield  4 (Richardson 2, Dale 1 Young 1)

DTTA 'A' 4.5 (Boyce 2.5, Noutch 1, Shaw 1) Auckland Park 4.5 (Stott 2.5, Brownbridge 1, Chapman 1)

DSRM 'A' 2 (Carruthers 1.5, J Childs .5)  DTTA 'C' 7 (Peart 3, T Rayner 2, Robinson 2)

Lovesome  Hill 6 (Blake 2, Edon 2, Reed 2)  Railway 'C' 3 (Tailor 2, McKim 1)

 

Division Two

DTTA 'E' 5.5 (Bowlby 3, Goudie 2.5)  DSRM 'C' 3.5 (Cruddace 1.5, Dixon 1, Hall 1)

DSRM 'B' 2 (Hutchinson 1, B Childs .5, Hume .5)  DTTA 'H' 7 (Cripps 3, Gibson 3, Gao 1)

Railway 'D' 2 (Bowman 1, Thorns 1)  DTTA 'G' 7 (Krawiec 3, Gilsenan 2, Watts 2)

Week 10

Division One

Auckland Park 3 ((Stott 2, Chapman 1) DSRM 'A' 6 (Carruthers 2, J Childs 2, Holmes 2)

DTTA 'C' 4 (Ball 2, Peart 1, Rassem 1) Lovesome Hill 5 (Edon 2, Reed 2, C Milner 1)

Railway 'C' 7 (Williamson 3, McKim 2, Tailor 2)  DTTC 'B' 2 (Hnat 1.5, Jamie Peacock 0.5)

Segefield 2.5 (Corking 1, Dale 2, Richardson 0.5) DTTA 'A' 6.5 (Boyce 3, Young 2, Shaw 1.5)

 

Division Two

DSRM 'C' 6 (Day 3, Dixon 2, Cooper 1)  DSRM 'B' 3 (B Childs 2, Bainbridge 1)

DTTA 'H' 8 (Gao 3, Rycroft 3, Cripps 2)   Railway 'D' 1 (Bowman 1)

DTTA 'F' 3.5 (Katie Wray 2.5 Crowther 1) DTTA 'G' 5.5 (Krawiec 2.5, Gilsenan 2, Watts 1)

Week 9

Division One

Railway 'A' 6 (Walpole 3, Langley 2, Darkes 1) DTTA 'A' 3 (Boyce 2, Young 1)

DTTA 'B' 4 (Hnat 2, Jamie Peacock 2  DTTA 'C'  5 (Ball 2, Rassem 2, Robinson)

Auckland Park 2.5 (Stott 1.5, Chapman 1) Lovesome Hill 6.5 (Stockill 3, C Milner 2.5, Blake 1)

Sedgefield 5 (Richardson 3, Dale 2) DSRM 'A' 4 (Holmes 2, Carruthers 1, J Childs 1)

 

Division Two

DTTA 'D' 4.5 (Howe 2, McRae 2, Noble 0.5) DTTA 'E' 4.5 (Bowlby 2, Goudie 2, Moryson 0.5)

DTTA 'F' 2.5 (Crowther 1, Cruddace 1, Katie Wray 0.5) DTTA 6.5 (Airey 3, Beacom 3, Cripps 0.5)

DSRM 'C' 6 (Cruddace 3, Dixon 2, Hall)  Railway 'D' 3 (Thorns 2, Bowman 1)

 

Week Eight:

Division One:

Railway 'C' 4 (Williamson 3, Mckim 1)  DTTA 'C' 5 (Peart 2, T Rayner 2, Robinson 1)

DSRM 'A' 4 (Hume 2, Carruthers 1, J Childs 1) Railway 'A' 5 (Lindsley 3, Sermon 2)

Lovesome Hill 5 (Blake 2, Stockill 2, C Milner 1)  Sedgefield 4 (Richardson 3, Dale 1)

DTTA 'B' 6 (Jamie Peacock 3, Hnat 2, Moryson 1)  Auckland Park 3 (Brownbridge 1, Chapman 1, Stott 1)

 

Division Two:

DSRM 'B'  2.5 (B Childs 2, Hume .5) DTTC 'D' 6.5 (C Rayner 3, Howe 2, Noble 1.5)

DTTA 'F' 6 (kevin Wray 3, katie Wray 2, Crowther) DSRM 'C' 3 (Dixon 2, Cooper)

DTTA 'G' 2 (Krawiec 1, Gibson 0.5, Watts 0.5)  DTTA 'H' 7 (T Raycroft 3, Beacom 2.5, Airey 1.5)

 

Week Seven:

Division One

Railway 'A' 4.5 (Langley 2.5, Darkes 1, Tailor 1*) Lovesome Hill 4.5 (Reed 2,  Edon 1.5, Stockill 1) 

DTTA 'A' 5 (Boyce 3, Shaw 1, Young 1)  DSRM 'A' 4 (Holmes 2, Carruthers 1, J Childs 1)

Auckland Park 6 (Chapman 3, Stott 2, Deacon 1)  Railway 'C' 3 (Tailor 2, McKim 1)

DTTA 'B'  4.5 (Hnat 2, Katie Peacock 2, Moryson 0.5) Sedgefield 4.5 (Young 2, Dale 1.5, Richardson 1)

 

Division Two

DTTA 'D' 5 (Howe 2, Noble 1, C Rayner 1) Railway 'D' 4 (Thorns 3, Cheesebrough 1)

DTTA 'E' 3 (Bowlby 2, Douglas 1)  DSRM 'B' 6 (Bainbridge 3, B Childs 2, Hutchinson 1)

DSRM 'C' 5 (Day 2, Theakston 2, Dixon 1)  DTTA 'G' 4 (Gilesenan 3, Krawiec 1) 

 

Week Six

Division One

Railway 'C' 5 (McKIm 2, Williamson 2, Tailor 1) Sedgefield 4 (Young 3, Dale 1)

Lovesome Hill 2.5 (Blake 1, C Milner 1, Edon 0.5)  DTTA 'A' 6.5 (Boyce 2.5, T Rayner 2*, Shaw 2)

Academy 'C'  7 (Peart 3, Robinson 3, Rassem 1)  Auckland Park 2 ( Brownbridge 1, Chapman 1)

DTTA 'B' 6 (S Moryson 2, Hnat 2, J Peacock 2) Railway 'A' 3 (Darkes 1, Langley 1, Taylor 1*)

 

Division Two

Railway 'D' 4 (Thorns 3, Bowman 1) Academy 'E' 5 (Douglas 2, Goudie 2, Bowlby 1)

Academy 'F' 5 (A Cruddace 2, Katie Wray 2, Crowther 1) Academy 'D' 4 (McCrae 3, Noble 1)

Academy 'H' 4.5 (Beacom 2, Cripps 1.5, Gibson 1) DSRM 'C' 4.5 (C Cruddace 3, G Cooper 1.5)

Week Five

Division One

DSRM 'A' 4 (Carruthers 2, Childs 1, Holmes 1) Lovesome Hill 5 (Milner 2, Stockill 2, Reed 1)

RA 'A' 3 (Darkes 1, Langley 1, Linsley 1) RA 'C' 6 (McKim 3, Tailor 3)

DTTA 'B'  5 (Hnat 2, J Peacock 2, K Peacock 1)  DTTA 'A' 4 (Robinson 3, Shaw 1)

Sedgefield 5 (Young 3, Dale 1, Richardson 1)  DTTA 'C' 4 (Rassem 2, Ball 1, Peart 1)

 

Division Two 

DTTA 'D' 4 (McCrae 2, Howe 1, C Rayner 1) DTTA 'G'  5 (Gott 2, Krawiec 2, Gilsenam 1)

DTTA 'F'   4 ( Cruddace 3, Katie Wray 1)  DTTA 'E'  5 (Douglas 2, Goudie 2, Bowlby 1))

DSRM 'B' 8 (Hume 3, Bainbridge 2, Hutchinson 2) RA 'D'  1 (Cheesebrough 1)

 

Week Four - w/c 26/10/15

Division One

RA 'C' 4 ( McKim 1.5, Williamson 1.5, Tailor 1)  DTTA 'A'  5 (Shaw 2, Boyce 1.5, Young 1.5)

DTTA 'B' 3.5 (J Peacock 2, Hnat 1.5)  DSRM 'A' 5.5 (Carruthers 2.5, Holmes 2, J Childs 1)

DTTA 'C'  5 (T Raynor 3, Robinson 2) RA 'A' 4 (Darkes 2, Donnelly 1, Langley 1)

Auckland Park 5.5 (Stott 3, Chapman 2.5)  Sedgefield 3.5 (Young 1.5, Corking 1 , Richardson 1)

 

Division Two 

DTTA 'F'  5 (Cruddace 2, Kevin Wray 2, Katie Wray 1 ) DSRM 'B' 4 (B Childs 2.5, G Cooper 1, Hutchinson 0.5)

DTTA 'G' 5 (Watts 3, Gilsenan 1, Gott 1) DTTA 'E' 4 (Goudie 2, Douglas 1, Bowlby 1)

DTTA 'H' 3.5 (Beacom 2, Cripps 1, Rycroft 0.5))  DTTA 'D'  5.5 ( C Rayner 3, Noble 1.5, Howe 1)

 

Week Three - w/c 19/10/15

Division One

RA 'A'  2 (Darkes 1, Tailor 1*) Auckland Park 7 (Stott 3, Chapman 2, Deacon 2)

DTTA 'A' 6 (Boyle 3, Shaw 2, Young 1)  DTTA 'C' 3 (Rassem 2, Peart 1)

DSRM 'A'  6 (Holmes 3, J Childs 2, Carruthers 1)  RA 'C' 3 (McKim 2, Williamson 1)

DTTA 'B' 4.5 (J Peacock 2, K Peacock 1.5, Catmull 1) Lovesome Hill 4.5 ( Reed 2.5, Stockill 2)

 

Division Two

DTTA 'D' 2.5 (Millward 2.5) DSRM 'C' 6.5 (Hall 2.5, Dixon 2, Theakston 2)

DTTA 'E' 5.5 (Bowlby 2, Douglas 2, Goudie 1.5)  DTTA 'H' 3.5 (Cripps 1, Airey 0.5, Beacom 0.5)

DTTA 'F' 4.5 (Boggitt 2, Katie Wray 2, Cruddace 0.5) RA 'D'  4.5 (Cheesebrough 3, Allcard 1, Thorns 0.5)

DSRM 'B' 2.5 (Childs 1, Hutchinson 1, Bainbridge 0.5) DTTC 'G  6.5 (Gilsenam 3, Gott 2, Krawiec 1.5)

Week Two - w/c 12/10/15

Division One 

RA 'C' 4.5 (McKim 2.5, Tailor 2)  Lovesome Hill 4.5 (Stockill 2.5, Edon 1. Reed 1)

Auckland Park 7 (Deacon 3, Stott 3, Chapman 1)  DTTA 'A' 2 (Shaw 1, Young 1)

DTTA 'C' 3 (Peart 2, Robinson 1)  DSRM 'A' 6 (Carruthers 3, J Childs 2, Holmes 1)

Sedgefield 6 (Young 3, Dale 2, Richardson 1)  RA 'A'  3 (Darkes 1, Donnelly 1, Langley 1)

 

Division Two 

DSRM 'C' 3 (C Cruddace 2, G Cooper 1) ) DTTA 'E' 6 (Bowlby 3, Goudie 2, Douglas 1)

DTTA 'H' 6.5 (Beacom 2.5, Airey 2, Cripps 2 ) DSRM 'B' 2.5 ( Bainbridge 1, Hutchinson 1, B Childs 0.5)

DTTA 'G' 6 (Gott 2.5, Laverick 2, Krawiec 1.5)  Railway D 3 (Thorns 1.5, Shields 1, Bowman .5)

 

Week One - w/c 5/101/5

Division One

DTTA 'A' 5 (Boyce 2, Noutch 2, Shaw 1) Sedgefield 4 (Corking 2, Richardson 1, Young 1)

DSRM 'A' 4 (J Childs 3, Carruthers 1) Auckland Park 5 ( Chapman 2, Stott 2, Deacon 1))

Lovesome Hill 4.5 (Edon 3, Blake 1, Stockill 0.5)  DTTA 'C' 4.5 (Rassem 2, Robinson 2, Peart 0.5)

DTTA 'B' 5 (Catmull 2, K Peacock 2, Hnat 1)  RA 'C' 4 (Williamson 3, McKim 1)

 

Division Two

DSRM 'B' 6 (B Childs 3, Hutchinson 2, Bainbridge 1)  DSRM 'C' 3 (Dixon 2, Day 1)

RA ' D' 1 ( Allcard 1)  DTTA 'H' 8 (Gibson 3, Rycroft 3, Cripps 2)

DTTA 'F' 7 (Katie Wray 3, Crowther 2, Cruddace 2)  DTTA 'G'  2 (Gott 2 )

 

* indicates player 'playing up', which doesn't count for inclusion in to the  individual Handicap Table results.

Last Updated:
Share This Page
SGS Table Tennis Academy