Liverpool & DistrictTable TennisLeague
DIVISIONAL CUPS --1st.ROUND DRAW
        2017 / 2018
                                        ALL MATCHES  PLAYED W/C 9TH OCTOBER 2017
Match No.

 

 Division 1. Readman Cup

1Merseyside Police 'A'    5                vGreenbank           3
2Harold House                 2                vGreenbank 'A'      5
3Merseyside   Police        5                 vCrosby High          1
4East Wavertree               4                vCrosby High 'A'     5
5Bath Street Marine                vBYE
6Wavertree Labour                vBYE
7Maghull                vBYE
8Jaguar Landrover                vBYE
Match No.

 

Division 2. Rumjahn Cup

 

1Bootle YMCA 'A              4               vMerseyside Police 'B     5  
2Bootle YMCA                  5               vWavertree Labour 'B'    4
3CADWA                            5               vBath Street Marine 'A'   3
4Arriva                               1               vEast Wavertree 'A'          5
5Wavertree Labour 'A'               vBYE
6Maghull 'A'               vBYE
7East Wavertree B               vBYE
8Bath Street Marine 'B'               vBYE
Match No.

 

Division 3. Hyde Cup

 

1Arriva 'A'                           1               vWavertree Labour 'C'      5
2Bootle YMCA 'B'              2               vMaghull 'B'                        5
3Bath Street Marine 'D'   2               vCADWA 'A'                         5
4Merseyside Police 'C'     4               vCADWA 'B'                         5
5Bath Street Marine 'C'               vBYE
6Linacre               vBYE
7St. Annes               vBYE
8Sefton Park               vBYE
Match No.

 

Division 4. Forrest Cup

 

1Sefton Park 'B'                 4                vWavertree Labour 'D'      5
2Waterloo                           5                vEast Wavertree 'C'            4
3Bath Street Marine 'E'                vQVC
4Bootle YMCA 'C                3                  vWavertree Labour 'E'       5
5Sefton Park 'A'                vBYE
6Sefton Park 'C'                vBYE
7Waterloo 'A'                vBYE
8Maghull 'C'                vBYE
Match No.

 

Division 5.  Stamp Cup

 

1Arriva 'B'                         5                  vBath Street Marine 'F'     0
2Sefton Park 'D'               2                 vWavertree Labour 'F'       5
3Cadwa C              W/O    0                 vWaterloo 'B'                      5
4Greenbank 'B'                2                 vBath Street Marine 'G'     5
5Maghull D                 vBYE
6Maghull 'E'                 vBYE
7Wavertree Labour 'G'                 vBYE
8Harold House 'A'                 vBYE
Article Published:
Last Updated:
Share This Page