Paperstation Malvern Table Tennis League Championships 2016 – Results

Main Singles

 

Will Jones

beat

Bill Smith

Ray Davies

beat

Alan Forsdike

Zoe Snee

beat

Collette James

Stephen Lindner

beat

Jude Tyson

James Glazzard

beat

Alan Goodman

Karl Richards

beat

Ted Cates

Phil Smethurst

beat

Reece Taylor-Lock

Ben Meredith

beat

Ethan Webb

Liz Hallam

beat

Ian Sage

Tom James

beat

David Brown

Niels Eiriksson

beat

Ed Palmer

 

 

Ann Barnes

beat

Luke Gresty

James Glazzard

beat

Bye

Colin Dolding

beat

Ray Davies

Dave Woodyatt

beat

Bye

Steve Glazzard

beat

Elliot Brandwood

Dominic Weston

beat

Graham Collier

Ray Page

beat

Tom James

Trevor Davies

beat

Stephen Lindner

Ben Meredith

beat

Neville Meredith

Matt Newport

beat

Zoe Snee

Simon Morgan

beat

Will Jones

Steve Meredith

beat

Liz Hallam

Anthea Knight

beat

Niels Eiriksson

Karl Richards

beat

Bye

Kyle Day

beat

Stan Mason

Phil Smethurst

beat

Martin Snee

 

Nancy Yeh

beat

Ann Barnes

Nigel Foreshew

beat

James Glazzard

Colin Dolding

beat

Toby Wren

Patryk Kowacz

beat

Dave Woodyatt

Chris Hewitt

beat

Steve Glazzard

Geoff Woodward

beat

Dominic Weston

Matt Hodges

beat

Ray Page

Craig Preece

beat

Trevor Davies

Svilen Andreev

beat

Ben Meredith

Graham Thompson

beat

Matt Newport

Simon Morgan

beat

Dave Hallam

Ady Marshall

beat

Steve Meredith

Brett Brining

beat

Anthea Knight

Bryan Farr

beat

Karl Richards

Geoff Burford

beat

Kyle Day

Phil Smethurst

beat

Wayne Chopping

 

 

 

 

 

Nancy Yeh

beat

Nigel Foreshew

Patryk Kowacz

beat

Colin Dolding

Chris Hewitt

beat

Geoff Woodward

Craig Preece

beat

Matt Hodges

Svilen Andreev

beat

Graham Thompson

Ady Marshall

beat

Simon Morgan

Brett Brining

beat

Bryan Farr

Geoff Burford

beat

Phil Smethurst

 

Nancy Yeh

beat

Patryk Kowacz

Chris Hewitt

beat

Craig Preece

Svilen Andreev

beat

Ady Marshall

Brett Brining

beat

Geoff Burford

 

Nancy Yeh

beat

Chris Hewitt

Svilen Andreev

beat

Brett Brining

 

Nancy Yeh

beat

Svilen Andreev

 

 

Ladies Singles

 

Nancy Yeh

beat

Natasha Snee

Anthea Knight

beat

Jude Tyson

Collette James

beat

Zoe Snee

Ann Barnes

beat

Liz Hallam

Nancy Yeh

beat

Anthea Knight

Ann Barnes

beat

Collette James

 

 

Nancy Yeh

beat

Ann Barnes

 

 

Junior Singles

 

Ethan Webb

beat

bye

Ben Meredith

beat

bye

Dominic Weston

beat

James Glazzard

Kyle Day

beat

bye

 

 

Ben Meredith

beat

Ethan Webb

Kyle Day

beat

Dominic Weston

 

 

Kyle Day

beat

Ben Meredith

 

 

 

 

Cadet Singles

 

Kyle Day

beat

Reece Taylor-Lock

 

 

Veterans Singles

 

Chris Hewitt

beat

bye

Steve Glazzard

beat

bye

Ed Palmer

beat

bye

Steve Meredith

beat

bye

David Brown

beat

bye

Nigel Foreshew

beat

bye

bye

beat

bye

Brett Brining

beat

bye

Graham Thompson

beat

bye

Simon Morgan

beat

Colin Dolding

Niels Eiriksson

beat

bye

Dave Hallam

beat

Martin Snee

Pete Griffiths

beat

bye

Phil Smethurst

beat

bye

Anthea Knight

beat

bye

Wayne Chopping

beat

bye

 

 

Chris Hewitt

beat

Steve Glazzard

Steve Meredith

beat

Ed Palmer

Nigel Foreshew

beat

David Brown

Brett Brining

beat

bye

Graham Thompson

beat

Simon Morgan

Dave Hallam

beat

Niels Eiriksson

Phil Smethurst

beat

bye

Anthea Knight

beat

Wayne Chopping

 

 

Chris Hewitt

beat

Steve Meredith

Nigel Foreshew

beat

Brett Brining

Graham Thompson

beat

Dave Hallam

Phil Smethurst

beat

Anthea Knight

 

 

Nigel Foreshew

beat

Chris Hewitt

Graham Thompson

beat

Phil Smethurst

 

 

Graham Thompson

beat

Nigel Foreshew

 

 

 

 

 

 

 

 

Super Veterans Singles

 

Dave Woodyatt

beat

bye

Bill Smith

beat

bye

Ray Page

beat

Stephen Lindner

Trevor Davies

beat

bye

Jim Ahern

beat

bye

Graham Collier

beat

Neville Meredith

Ray Davies

beat

Ian Sage

Geoff Woodward

beat

bye

 

 

Dave Woodyatt

beat

Bill Smith

Trevor Davies

beat

Ray Page

Graham Collier

beat

Jim Ahern

Geoff Woodward

beat

Ray Davies

 

 

Dave Woodyatt

beat

Trevor Davies

Geoff Woodward

beat

Graham Collier

 

 

Geoff Woodward

beat

Dave Woodyatt

 

 

 Main Doubles

 

C Preece/S Andreev

beat

bye

E Brandwood/D Brown

beat

bye

N Foreshew/P Kowacz

beat

J Tyson/D Murdie

M Hodges/D Steen

beat

bye

T Davies/R Page

beat

bye

C Dolding/A Knight

beat

S Lindner/E Palmer

D Woodyatt/L Gresty

beat

W Chopping/G Collier

M Snee/T Wren

beat

bye

S Meredith/N Yeh

beat

bye

D Hallam/G Woodward

beat

S Mason/P Smethurst

L Hallam/M Newport

beat

W Jones/R Taylor-Lock

T James/G Burford

beat

C James/I Sage

D Weston/B Meredith

beat

bye

B Farr/A Marshall

beat

S Glazzard/J Glazzard

S Morgan/K Day

beat

B Smith/R Davies

G Thompson/C Hewitt

beat

bye

 

 

C Preece/S Andreev

beat

E Brandwood/D Brown

N Foreshew/P Kowacz

beat

M Hodges/D Steen

T Davies/R Page

beat

C Dolding/A Knight

D Woodyatt/L Gresty

beat

M Snee/T Wren

S Meredith/N Yeh

beat

D Hallam/G Woodward

T James/G Burford

beat

L Hallam/M Newport

B Farr/A Marshall

beat

D Weston/B Meredith

G Thompson/C Hewitt

beat

S Morgan/K Day

 

 

C Preece/S Andreev

beat

N Foreshew/P Kowacz

D Woodyatt/L Gresty

beat

T Davies/R Page

S Meredith/N Yeh

beat

T James/G Burford

G Thompson/C Hewitt

beat

B Farr/A Marshall

 

 

C Preece/S Andreev

beat

D Woodyatt/L Gresty

G Thompson/C Hewitt

beat

S Meredith/N Yeh

 

 

C Preece/S Andreev

beat

G Thompson/C Hewitt

 

 

 

 

Ladies Doubles

 

A Barnes/L Hallam

beat

A Knight/Z Snee

N Snee/N Yeh

beat

C James/J Tyson

 

 

A Barnes/L Hallam

beat

N Snee/N Yeh

 

 

Inter-divisional Doubles

 

A Marshall/J Tyson

beat

bye

G Thompson/A Forsdike

beat

M Newport/E Webb

S Glazzard/B Meredith

beat

S Meredith/S Lindner

C Preece/N Snee

beat

bye

G Collier/R Davies

beat

D Woodyatt/D Brown

A Knight/T James

beat

T Wren/I Sage

L Gresty/S Mason

beat

B Farr/C James

M Snee/W Jones

beat

bye

B Brining/D Murdie

beat

bye

M Hodges/E Palmer

beat

bye

K Day/E Brandwood

beat

S Andreev/R Taylor-Lock

S Morgan/P Smethurst

beat

G Burford/A Goodman

G Woodward/K Richards

beat

bye

T Davies/L Hallam

beat

N Foreshew/T Cates

N Meredith/B Smith

beat

D Hallam/Z Snee

R Page/J Glazzard

beat

bye

 

 

A Marshall/J Tyson

beat

G Thompson/A Forsdike

S Glazzard/B Meredith

beat

C Preece/N Snee

A Knight/T James

beat

G Collier/R Davies

L Gresty/S Mason

beat

M Snee/W Jones

M Hodges/E Palmer

beat

B Brining/D Murdie

K Day/E Brandwood

beat

S Morgan/P Smethurst

T Davies/L Hallam

beat

G Woodward/K Richards

R Page/J Glazzard

beat

N Meredith/B Smith

S Glazzard/B Meredith

beat

S Glazzard/B Meredith

A Knight/T James

beat

L Gresty/S Mason

K Day/E Brandwood

beat

M Hodges/E Palmer

R Page/J Glazzard

beat

T Davies/L Hallam

S Glazzard/B Meredith

beat

A Knight/T James

R Page/J Glazzard

beat

K Day/E Brandwood

 

 

R Page/J Glazzard

beat

S Glazzard/B Meredith

 

 

Mixed Doubles

 

N Yeh/S Meredith

beat

bye

D Murdie/G Burford

beat

bye

Z Snee/M Snee

beat

bye

J Tyson/G Thompson

beat

bye

A Knight/C Dolding

beat

Bye

L Hallam/D Hallam

beat

N Snee/G Collier

C James/T James

beat

Bye

A Barnes/N Foreshew

beat

Bye

 

 

N Yeh/S Meredith

beat

D Murdie/G Burford

J Tyson/G Thompson

beat

Z Snee/M Snee

A Knight/C Dolding

beat

L Hallam/D Hallam

A Barnes/N Foreshew

beat

C James/T James

 

 

N Yeh/S Meredith

beat

J Tyson/G Thompson

A Barnes/N Foreshew

beat

A Knight/C Dolding

 

 

N Yeh/S Meredith

beat

A Barnes/N Foreshew

 

Division 1 Singles

 

Toby Wren

beat

bye

Bryan Farr

beat

bye

Geoff Burford

beat

bye

Patryk Kowacz

beat

bye

Dave Hallam

beat

Neville Meredith

Ray Page

beat

bye

Craig Preece

beat

Dave Woodyatt

Ann Barnes

beat

bye

Svilen Andreev

beat

Graham Thompson

Trevor Davies

beat

bye

Ady Marshall

beat

Matt Hodges

Chris Hewitt

beat

bye

Nigel Foreshew

beat

bye

Nancy Yeh

beat

Martin Snee

Steve Meredith

beat

Brett Brining

Geoff Woodward

beat

bye

 

 

Bryan Farr

beat

Toby Wren

Patryk Kowacz

beat

Geoff Burford

Dave Hallam

beat

Ray Page

Craig Preece

beat

Ann Barnes

Svilen Andreev

beat

Trevor Davies

Chris Hewitt

beat

Ady Marshall

Nancy Yeh

beat

Nigel Foreshew

Geoff Woodward

beat

Steve Meredith

 

 

Patryk Kowacz

beat

Bryan Farr

Craig Preece

beat

Dave Hallam

Svilen Andreev

beat

Chris Hewitt

Nancy Yeh

beat

Geoff Woodward

 

 

Craig Preece

beat

Patryk Kowacz

Svilen Andreev

beat

Nancy Yeh

 

 

Svilen Andreev

beat

Craig Preece

 

 

Division 2 Doubles

 

J Glazzard/S Glazzard

beat

bye

M Newport/L Hallam

beat

bye

R Davies/B Smith

beat

bye

E Brandwood/L Gresty

beat

bye

B Meredith/D Weston

beat

bye

G Collier/E Webb

beat

K Hipwell/T James

K Day/S Morgan

beat

bye

S Mason/P Smethurst

beat

bye

 

 

M Newport/L Hallam

beat

J Glazzard/S Glazzard

E Brandwood/L Gresty

beat

R Davies/B Smith

B Meredith/D Weston

beat

G Collier/E Webb

K Day/S Morgan

beat

S Mason/P Smethurst

 

 

E Brandwood/L Gresty

beat

M Newport/L Hallam

K Day/S Morgan

beat

B Meredith/D Weston

 

 

K Day/S Morgan

beat

E Brandwood/L Gresty

 

 

 

 

 

 

Division 2 Singles

 

Matt Newport

beat

bye

Luke Gresty

beat

bye

Phil Smethurst

beat

Ethan Webb

Elliot Brandwood

beat

bye

bye

beat

bye

Steve Glazzard

beat

Liz Hallam

James Glazzard

beat

bye

Kyle Day

beat

bye

Simon Morgan

beat

bye

Ben Meredith

beat

Dominic Weston

Jim Ahern

beat

bye

Ray Davies

beat

bye

bye

beat

bye

Stan Mason

beat

Bill Smith

Tom James

beat

bye

Graham Collier

beat

bye

 

 

Matt Newport

beat

Luke Gresty

Elliot Brandwood

beat

Phil Smethurst

Steve Glazzard

beat

bye

Kyle Day

beat

James Glazzard

Simon Morgan

beat

Ben Meredith

Ray Davies

beat

Jim Ahern

Stan Mason

beat

bye

Graham Collier

beat

Tom James

 

 

Matt Newport

beat

Elliot Brandwood

Steve Glazzard

beat

Kyle Day

Simon Morgan

beat

Ray Davies

Graham Collier

beat

Stan Mason

 

 

Matt Newport

beat

Steve Glazzard

Simon Morgan

beat

Graham Collier

 

 

Matt Newport

beat

Simon Morgan

 

 

Division 3 Singles

 

David Brown

beat

bye

Will Jones

beat

Natasha Snee

Niels Eiriksson

beat

Alan Forsdike

Zoe Snee

beat

Reece Taylor-Lock

Karl Richards

beat

Alan Goodman

Ian Sage

beat

Jude Tyson

Collette James

beat

Ed Palmer

Stephen Lindner

beat

Ted Cates

 

 

David Brown

beat

Will Jones

Niels Eiriksson

beat

Zoe Snee

Ian Sage

beat

Karl Richards

Stephen Lindner

beat

Collette James

 

 

David Brown

beat

Niels Eiriksson

Stephen Lindner

beat

Ian Sage

 

 

Stephen Lindner

beat

David Brown

 

 

Division 3 Doubles

 

E Palmer/S Lindner

beat

bye

Z Snee/I Sage

beat

A Goodman/K Richards

W Jones/R Taylor-Lock

beat

C James/J Tyson

T Cates/A Forsdike

beat

D Brown/D Murdie

 

 

E Palmer/S Lindner

beat

Z Snee/I Sage

W Jones/R Taylor-Lock

beat

T Cates/A Forsdike

 

 

E Palmer/S Lindner

beat

W Jones/R Taylor-Lock

Last Updated:
Share This Page