Olivia Miners (200043) - BETA

Summary

Current Points:
406
Monthly +/-
-9
Season +/-
-30
Provisional:
397
Wins / Losses
30 / 37
Last Match:
19 days ago
Gender:
Female
Best Win:
Highest Winning Streak:
6
County:

Ranking

About

Playing Hand:
-
Playing Style:
-
Grip:
-
Blade:
-
Forehand:
-
Backhand:
-

History

Season History
Season Start End Change
2018-19 427 406 -21
* click season to view previous season progress
Monthly Points Change
Best 8 wins
Opponent Event Date Result Ranking  
David Grimwood (524) Scarborough\Winter 2018-19 WIN 388 7
Mihaela Pricope (497) Scarborough\Winter 2018-19 WIN 376 7
Ella Pashley (520) NCL-1-Ormesby WIN 414 7
Suzanne Zegstroo (459) Scarborough\Winter 2018-19 WIN 376 6
Jessica Sanderson (150) Inter-Regional Qualification Yorkshire - Cadet WIN 394 4
Megan Porter (253) NCL-4-Ormesby WIN 396 3
Daniel Vardy (280) NCL-4-Ormesby WIN 396 3
Lucy Whales (320) NCL-4-Ormesby WIN 396 3
Worst Loss :-(
Opponent Event Date Result Ranking  
Jayden Sonnabend (137) St Mary's Junior 2*-Cadet LOSS 400 -9
Full Season History
Opponent Event Date Result Ranking  
Lucy Whales (0) Bishop Auckland Bribar 2*- Cadets WIN 406 1
Jessica Felton (373) Bishop Auckland Bribar 2*- Cadets LOSS 406 -3
Sophie Richardson (1085) Bishop Auckland Bribar 2*- Cadets LOSS 406 0
Sophie Ackred (391) Bishop Auckland Bribar 2*- Cadets LOSS 406 -3
Sophie Ackred (391) Bishop Auckland Bribar 2*- Cadets LOSS 406 -3
Lucy Whales (0) Bishop Auckland Bribar 2*- Cadets WIN 406 1
Ella Pashley (662) Bishop Auckland Bribar 2*- Cadets LOSS 406 -2
Lucy Whales (320) NCL-4-Ormesby WIN 396 3
Oliver Brass (52) NCL-4-Ormesby WIN 396 1
Thomas Whales (-11) NCL-4-Ormesby WIN 396 1
Neve Adair (0) NCL-4-Ormesby WIN 396 1
Lucy Jones (-23) NCL-4-Ormesby WIN 396 1
Sophie Fleming (-4) NCL-4-Ormesby WIN 396 1
Eleanor Oreilly (550) NCL-4-Ormesby LOSS 396 -1
Jake Bewley (269) NCL-4-Ormesby LOSS 396 -4
Benji Moore (188) NCL-4-Ormesby WIN 396 2
Megan Porter (253) NCL-4-Ormesby WIN 396 3
Daniel Jones (573) NCL-4-Ormesby LOSS 396 -1
Daniel Vardy (280) NCL-4-Ormesby WIN 396 3
Mia Longman (611) Inter-Regional Qualification Yorkshire - Cadet LOSS 394 -2
Jessica Sanderson (150) Inter-Regional Qualification Yorkshire - Cadet WIN 394 4
Melanija Lapse (-6) Inter-Regional Qualification Yorkshire - Cadet WIN 394 1
Mia Longman (611) Inter-Regional Qualification Yorkshire - Cadet LOSS 394 -2
Morgan Sinclair () Inter-Regional Qualification Yorkshire - Cadet WIN 394 1
David Grimwood (524) Scarborough\Winter 2018-19 WIN 388 7
Richard Mirfin (639) Scarborough\Winter 2018-19 LOSS 388 -1
Suzanne Zegstroo (459) Scarborough\Winter 2018-19 WIN 376 6
Mihaela Pricope (497) Scarborough\Winter 2018-19 WIN 376 7
Mirek Baryza (604) Scarborough\Winter 2018-19 LOSS 376 -1
Jessica Sanderson (134) St Mary's Junior 2*-Cadet WIN 400 2
Zofia Urbaniak (0) St Mary's Junior 2*-Cadet WIN 400 1
Mia Longman (512) St Mary's Junior 2*-Cadet LOSS 400 -2
Melanija Lapse (-10) St Mary's Junior 2*-Cadet WIN 400 1
Zofia Urbaniak (0) St Mary's Junior 2*-Cadet WIN 400 1
Mia Longman (512) St Mary's Junior 2*-Cadet LOSS 400 -2
Adrian Ortiz Ortega (178) St Mary's Junior 2*-Cadet LOSS 400 -9
Jamie McLelland (4) St Mary's Junior 2*-Cadet WIN 400 2
Jayden Sonnabend (137) St Mary's Junior 2*-Cadet LOSS 400 -9
Seth Holland (468) St Mary's Junior 2*-Cadet LOSS 400 -3
Ashton Orvis (265) St Mary's Junior 2*-Cadet LOSS 400 -6
Kathleen Edwards (644) Scarborough\Winter 2018-19 LOSS 403 -1
Naomi Edwards (583) Scarborough\Winter 2018-19 LOSS 403 -1
Tony Rudge (672) Scarborough\Winter 2018-19 LOSS 403 -1
Eleanor Oreilly (590) NCL-2-Ormesby LOSS 414 -1
Lucy Whales (359) NCL-2-Ormesby WIN 414 3
Kai Danby (0) NCL-2-Ormesby WIN 414 1
Jake Bewley (98) NCL-2-Ormesby LOSS 414 -8
Jack Anderson (568) NCL-2-Ormesby LOSS 414 -1
Benji Moore (63) NCL-2-Ormesby LOSS 414 -8
Sophie Fleming (-4) NCL-2-Ormesby WIN 414 1
Ava Manders (-4) NCL-2-Ormesby WIN 414 1
Anneliise Storey (-4) NCL-2-Ormesby WIN 414 1
Ella Pashley (520) NCL-1-Ormesby WIN 414 7
Ben Hutchinson (53) NCL-1-Ormesby WIN 414 1
Sophie Richardson (997) NCL-1-Ormesby LOSS 414 0
Nathan Theakston (844) NCL-1-Ormesby LOSS 414 0
Anand Raviprakash (359) NCL-1-Ormesby LOSS 414 -3
Jonah Hannaway (1242) NCL-1-Ormesby LOSS 414 0
Timothy James (1004) NCL-1-Ormesby LOSS 414 0
Edward Adams (940) NCL-1-Ormesby LOSS 414 0
Sam Lowe (1500) NCL-1-Ormesby LOSS 414 0
Mukmanee Warburton (1667) NCL-1-Ormesby LOSS 414 0
Mia Longman (258) NCL-1-Ormesby LOSS 414 -5
Mia Longman (179) Scarborough Junior 1*-Cadets LOSS 427 -6
Toby Ward (0) Scarborough Junior 1*-Cadets WIN 427 1
Abraham Earl Sellado (1784) Scarborough Junior 1*-Cadets LOSS 427 0
Jayden Sonnabend (95) Scarborough Junior 1*-Cadets LOSS 427 -8